Înfrângere pentru Hărman, doar egal pentru Râşnov

0
787

Ce au luat pe mere la Focşani, au dat pe pere acasă, este o zicală valabilă în acest moment şi pentru jucătorii lui AFC Hărman, care au pierdut jocul de pe teren propriu cu Bucovina Rădăuţi, scor 1-2, în cadrul etapei a 18-a din Seria I a Ligii a 3-a.

Oaspeţii au condus la pauză printr-un gol marcat din penalty de Ionel Stoian (28), pentru ca „veteranul” Mugurel Buga să egaleze tot din lovitură de pedeapsă (67). Oaspeţii au dat însă lovitura în minutul 90, când un alt „veteran” al fotbalului românesc, fostul stelist Daniel Bălan, a înscris pentru trei puncte care duc Bucovina pe locul 6 în clasament.

Cealaltă echipă braşoveană din C1, Olimpic Cetate Râşnov, a remizat pe teren propriu cu KSE Târgu Secuiesc, pierzând două puncte tot pe final de meci. Diego Alupoaie a deschis scorul în minutel 15, însă covăsnenii au smuls remiza prin reuşita lui Babei, din minutul 87.
Echipa lui Daniel Bona ocupă locul 8, cu 25 de puncte, unul mai mult decât AFC Hărman (locul 9).