AcasăFC Cetate RâşnovC.S. Olimpic Cetate Rasnov: Victorieeee Rasnov! CS Olimpic Cetate Rasnov - Astra...

C.S. Olimpic Cetate Rasnov: Victorieeee Rasnov! CS Olimpic Cetate Rasnov – Astra II 5-1

-

CS Olimpic Cetate Rasnov sparge gheata si învinge cu 5-1 echipa secunda a Astrei Giurgiu!
Olimpic Cetate Rasnov a deschis rapid scorul printr-un autogol înscris de Pădureț, după care Virlan a înscris un eurogol din foarfeca laterala.

După pauza , elevii lui Surdu au intrat la fel de motivați ca in prima repriza iar Capatina a dus scorul la 3-0. Două minute mai târziu Moisin avea sa ducă scorul la 4-0.

Oaspeți au avut o tresărire de orgoliu prin Avram Costel iar Dinu a închis tabela in minutul 76.
După acest rezultat, CS Olimpic Cetate Rasnov părăsește ultima poziție și urca pe locul 8.
Sâmbătă viitoare,tot pe stadionul Bucegi , echipa noastră va întâlni AFC Odorheiul Secuiesc!