Olimpic Cetate Râșnov, egal cu CSA Steaua

0
1117

Portarii lui Daniel Bona au apărat două penalty-uri. Olimpic Cetate Râșnov a susținut miercuri un meci amical în compania echipei CSA Steaua București, lider în Liga a 4-a din capitală, scorul fiind 1-1.

Râșnovenii au deschis scorul în prima repriză, printr-un autogol, portarul Stelei scăpând mingea în poartă. Tot în prima parte a jocului, portarul Mihok a apărat un penalty acordat bucureștenilor, elevii lui Daniel Bona ratând și ei alte câteva ocazii de a înscrie.

„Roș-albaștrii” au egalat până la pauză, pentru ca în repriza secundă să mai rateze un penalty, cel care s-a opus golului de această dată fiind portarul Băncilă.

Daniel Bona a trimis în teren următoarea formulă: Mihok – Dobre, Potecu, S.Marin, Neculaescu – Leonte, Minciuna, Druga, Botia – Alupoaie, Mariean. Au mai intrat Băncilă, Stanciu, Stăncușu, Roiu, Vasiloi, Portic, Fânariu, Robu și Blaj.

Pentru Olimpic Cetate Râșnov urmează antrenamente zilnice la baza proprie, iar sâmbătă la Tarlungeni, de la ora 11.30, un nou test, împotriva lui AS SR Brașov.